Değerli vatandaşlarım,

Bugün (2 Ekim 2019) itibarıyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) İstanbul Başkonsolosu olarak göreve başlamanın ve KKTC’yi temsil sorumluluğunu selefim Sayın Fahri Yönlüer’den devralmanın gurur ve heyecanını taşıyorum.

Burada bulunacağım süre zarfında, İstanbul gibi bir dünya şehrinde hayatını sürdüren sizlerin, Başkonsolosluğumuzdaki işlemlerinin rahat ve sorunsuz biçimde gerçekleşmesini sağlamak için her tür gayreti göstermeyi öncelikli görevlerim arasında görüyorum.

Hiç kuşkusuz, KKTC’yi siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda sizin de desteğinizle en doğru şekilde tanıtmak ve temsil etmek amacıyla çalışmak da bir diğer öncelikli görevimizdir. Bu alanda sizlerin desteğinin ne denli önemli ve değerli olduğunu bu vesileyle vurgulamak isterim.

Değerli vatandaşlarım,

Önümüzdeki dönemde Başkonsolosluğumuzu, konsolosluk hizmeti verilen bir yer olmaktan öteye taşıyarak, vatandaşlarımız ile KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki gönül bağının daha da güçlendirildiği, İstanbul ile ülkemiz arasında arzu edilir düzeyde ve yoğunlukta bir kültür alışverişinin gerçekleştirildiği, turizme yönelik tanıtmaya da imkan tanıyan, daha görünür bir alana dönüştürülmesini sağlamak amacıyla bir önceki dönemde atılan adımları sonuçlandırmaya gayret göstereceğim.

Bugün Anavatan Türkiye’nin her alanda can damarı olan, tarihin büyük medeniyetlerine mekan olmuş bu muhteşem şehirle ülkemiz arasında köprü oluşturan sizlerin buradaki varlığınızdan gurur ve güven duyuyoruz.

Ekonomi, kültür, sanat, bilim ve daha birçok alanda göğsümüzü kabartan, görev bölgemizde mukim Kıbrıslı Türklerin hepsini saygı ve sevgiyle selamlarken, ülkemizin dışarıya açılan en önemli kapısında sizlerin desteğiyle verimli çalışmalar yapmayı ümit ettiğimizi belirtmek istiyorum. Biz de sizlerin vatan özlemine bir nebze karşılık verebilirsek ne mutlu bize.