KKTC’nin 32. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu, Başkonsolos Fahri Yönlüer ev sahipliğinde CVK Park Bosphorus Otel’inde gerçekleşti.

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı Resepsiyona, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu, 3. Kolordu Kolordu Komutanı Korgeneral Erdal Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Sn. Feyzullah Kıyıklık, CHP İstanbul Milletvekili Sn.Barış Yarkadaş, Pakistan Başkonsolosu, Güney Kore ve İran Konsolosları ve çok sayıda misafir katıldı.


KKTC’nin tanınmış sanatçılarından İpek Amber Kıbrıs şarkılarıyla, KKTC Kültür Dairesi’ne bağli folklor ekibi ise halk danslarıyla geceye renk kattı.

Başkonsolos Fahri Yönlüer, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar  ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr.Kadir Topbaş, Cumhuriyet pastasını birlikte kestiler .

Başkonsolos Fahri Yönlüer ve İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin günün önemini anlatan birer konuşma yaptılar. Başkonsolos, büyük özverilerle kurmuş olduğumuz, yarınlarımızın garantisi Cumhuriyetimizin Kuruluş Yıldönümü olan bu günde, Kıbrıs Türk Halkı olarak, özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunun bilinciyle yeni nesillere daha güzel bir gelecek sağlamak için çalışmalarımızın sürmekte olduğunu belirterek, bu vesileyle her zaman ve her koşulda bizlere destek olan Anavatanımıza teşekkürlerini sundu.