KKTC’nin 34. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu, Başkonsolos Fahri Yönlüer ev sahipliğinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşti.

Yaklaşık 900 kişinin katıldığı Resepsiyona, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Şükrü Korlu,  Beşiktaş, Büyükçekmece Belediye Başkanları, AK Parti İstanbul Milletvekili Sn. Feyzullah Kıyıklık, CHP İstanbul Milletvekili Sn.Barış Yarkadaş, Makedonya, Azarbeycan, Pakistan Başkonsolosu, Taiwan Konsolosu, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Büyükelçi  Elşad İskenderov , İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Doç. Dr. Sayın Halit Eren ile işadamı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda misafir katıldı.

Başkonsolos Fahri Yönlüer, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Cumhuriyet pastasını birlikte kestiler .

Başkonsolos Fahri Yönlüer ve İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin günün önemini anlatan birer konuşma yaptılar. Başkonsolos, büyük özverilerle kurmuş olduğumuz, yarınlarımızın garantisi Cumhuriyetimizin Kuruluş Yıldönümü olan bu günde, Kıbrıs Türk Halkı olarak, özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunun bilinciyle yeni nesillere daha güzel bir gelecek sağlamak için çalışmalarımızın sürmekte olduğunu belirterek, bu vesileyle her zaman ve her koşulda bizlere destek olan Anavatanımıza teşekkürlerini sundu.

Pasta kesimini müteakip, Kıbrıslı Türk Modacı Abdullah Öztoprak tarafından sahneye konulan “ Varım, Varlığım” adlı bir şov katışımcılarca ilgiyle izlendi. Söz konusu şovda, dünden bugüne Kıbrıs tarihi ve bu tarih içinde Kıbrıslı Türkün yeri konu edilmiştir.