1. Büyük harflerle doldurulmuş 2 adet başvuru formu (Başkonsolosluğumuz tarafından başvuru esnasında verilecektir.) [wpfilebase tag=file id=161 /]
 2.  T.C. Nüfus Cüzdanı.
 3.  Vatandaş olanın KKTC Kimlik Kartı (TC kökenli ise Yurttaşlık Belgesi, KKTC kökenli ise Doğum Belgesi).
 4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği.(Çift uyruklu olan vatandaşlar T.C. Nüfus Müdürlüğünden 3 nesli gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneği getirecekler; T.C. vatandaşlığı yoksa başvuru yapan eş kendi adına alacak.)
 5.  Dört adet vesikalık fotoğraf. *
 6.  Evlilik belgesi/cüzdanı.
 7. Birliktelik Belgesi veya Aile Beyan Formu (Muhtarlıktan alınmış ayrı ayrı ikametgah belgelerinin asılları ve fotokopileri)
 8. Vatandaş olanın Muhaceret Dairesine hitaplı dilekçesi.(Başkonsolosluğumuz tarafından verilecek olan form doldurulacaktır.)
 9. Meslek Belgesi (2 adet diploma fotokopisi/İşyerinden alınmış olan çalışma belgesi aslı ve fotokopisi/meslek kartı 2 adet fotokopisi vb.)
 10.  Harç (Yurttaşlığa Kabul Belgesini teslim alırken tahsil edilecektir.)
 • Başvuruları Eşler birlikte yapmalıdır.
 • Talep edilen tüm belgelerin aslı ve 2 adet fotokopisi, Doğum Belgeleri ve Yurttaşlığa Kabul      Belgelerinin ise 3 adet fotokopisi gerekmektedir. 
 • Müracaat formları bilgi amaçlıdır. 
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve yerleşim belgesinin (ikametgah belgesi) ıslak imzalı ve güncel tarihli olması gerekmektedir. E-Devletten çıkartılmış barkodlu belgeler kabul edilmeyecektir.