Refika Mutfağını Bizlere Açtı (5 Mart 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Başkonsolosluk görevlilerimiz ve davetli vatandaşlarımızla birlikte Refika'nın ev sahipliğinde ikinci buluşmamızı gerçekleştirdik.

Fatih Belediyesi'ni ziyaret ettik (3 Mart 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Başkonsolosluk personeli Cahit Kayıarslan ile birlikte Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

İstanbul'da mükim işadamlarımız ve İTO ile olan işbirliği çalışmalarımıza devam ettik (25 Şubat 2020)

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile İstanbul'da mükim Kıbrıslı Türk işadamlarımızın bir araya getirilip, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ekonomik işbirliği imkanlarının geliştirilmesi kapsamındaki faaliyet ve olanakların değerlendirildiği ikinci toplantı Başkonsolos Seniha Birand Çınar ve İTO Başkanı Şekib Avdagiç'in katılımlarıyla 25 Şubat 2020 tarihinde yapıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ettik (13 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ve Başkonsolosluk personeli Cahit Kayıarslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'na makamında bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

İstanbul'da mukim Kıbrıslı Türk işadamlarımız ile İTO Yönetim Kurulu üyelerini bir araya getirdik (12 Şubat 2020)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile İstanbul iş dünyası arasındaki ticarete ilişkin istişarelerde bulunmak amacıyla, Başkonsolosluğumuz'un girişimleriyle  İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliğinde ve İstanbul'da mukim Kıbrıslı Türk iş insanlarımız ile İTO Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. İTO Başkanı Sayın Şekip Avdagiç'in Başkanlığını üstlendiği toplantıda, KKTC ile Türkiye arasındaki İstanbul kaynaklı ticari ilişkiler, dış ticaret, yatırım fırsatları ve işbirliği imkanları ele alındı; somut ve sonuç alıcı adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Beşiktaş Belediyesi'ni ziyaret ettik (11 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Konsolos Kerem İzmen ve Başkonsolosluk personeli Cahit Kayıarslan ile birlikte Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Rıza Akpolat'a makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirmişlerdir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nu ziyaret ettik (7 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ve Konsolos Çağrı Kalfaoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nu ziyaret ederek, Başkan Nail Olpak ve heyeti ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Muharip Gaziler Derneği Büyükçekmece Şubesi'ni ziyaret ettik (6 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ile Başkonsolosluk görevlisi Cahit Kayıarslan, Muharip Gaziler Derneği Büyükçekmece Şubesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Büyükçekmece Belediyesi'ni ziyaret ettik (6 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ile Başkonsolosluk görevlisi Cahit Kayıarslan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü makamında ziyaret etti.

Marmara Üniversitesi'ni ziyaret ettik (4 Şubat 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Konsolos Birsen İkizer Kalfaoğlu  ile Eğitim - Kültür Ataşeleri Fatma Anıl Öder ve Koralp Şerifoğlu Marmara  Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirerek Rektör Prof. Dr. Erol Özvar ile görüştü.

İBB Kültür A.Ş. Türk Dünyası Evleri arasında yer alan Kıbrıs Evi'ni ziyaret ettik (29 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde bulunan Türk Dünyası Evleri arasında yer alan Kıbrıs Evi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştur.

TUROB Başkanı Sayın Müberra Eresin ile görüştük (27 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ve Konsolos Çağrı Kalfaoğlu, Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Başkanı Sayın Müberra Eresin'i ziyaret etti.

Ace of M.I.C.E. Turizm Fuarı'nı ziyaret ettik (22 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, 22-24 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Ace of M.I.C.E. uluslararası turizm fuarında, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı ile sektör temsilcilerinin standlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. 

CNR IMOB 16. İstanbul Mobilya Fuarı'nı ziyaret ettik (21 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde 16’ıncısı düzenlenen IMOB İstanbul Mobilya Fuarı'nı ziyaret etti ve İstanbul'da faaliyet gösteren fuar katılımcısı Kıbrıslı Türk girişimcilerimizle bir araya geldi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni ziyaret ettik (16 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Eğitim - Kültür Ataşesi Fatma Anıl Öder ve Eğitim - Kültür Ataşesi Koralp Şerifoğlu İstanbul Ticaret Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret ettik (14 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Konsolos Birsen İkizer Kalfaoğlu, Eğitim-Kültür Ataşesi Fatma Anıl Öder ve Eğitim-Kültür Ataşesi Koralp Şerifoğlu Boğaziçi Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Koç Üniversitesi'ni ziyaret ettik (13 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar, Konsolos Birsen İkizer Kalfaoğlu ve Eğitim-Kültür Ataşesi Koralp Şerifoğlu Koç Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

TUROB'un Yeni Yıl Yemeği'ne katıldık (8 Ocak 2020)

Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) tarafından Madame Tussauds'da düzenlenen yeni yıla merhaba buluşmasına Başkonsolos Seniha Birand Çınar ile Turizm Koordinatörü Özge Palamutcu katılmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi'ni ziyaret ettik (7 Ocak 2020)

Başkonsolos Seniha Birand Çınar ile Eğitim - Kültür Ataşesi Koralp Şerifoğlu Bahçeşehir Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.